1.چگونه با انجام سابسیژن اسکارهای فرورفته درمان میشود؟

سابسیژن یک نوع جراحی زیر پوستی بدون برش است استفاده از سوزن هیپرودرمیک با هدف رفع چروک ها و اسکارهای فرورفته انجام می‌شود را در سطح پوست و بدون ایجاد برش ،زیر پوست فرو میکند و لبه تیز سوزن را زیر ضایعه پوستی حرکت میدهد تا بافتآن از هم جدا شود.سابسیژن در اصل از بین بردن نوارهای فیبری استوار است که اسکار را در میان بافت زیر پوستی نگه میدارد.با از بین رفتن این نوارها فرو رفتگی اسکار بالا می آید و به موازات التیام یافتن زخم، بافت پیوندی نیز انجام میشود.

2.آمادگی قبل از درمانسابسیژن

چون پس از انجام سابسیژن پوست، با ورم و کبودی روبرو خواهید شد اگر شاغل هستید بهتر است آن را قبل از تعطیلات پایان هفته انجام دهید.
مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکملهای امگا 3 از ده روز قبل از درمان قطع شود.

3.هزینه انجام سابسیژن!!

هزینه انجام سابسیژن بستگی به محل، انداره و عمق آن دارد ولی به طور کلی این هزینه در کلینیک های پوست و زیبایی بر اساس تعداد اسکارهای درمان شده محاسبه میشود.

4.سابسیژن بهتر است یا لیزر

لیزر در قسمت سطحیه لایه اپیدرم نفوذ میکند، پس عمق نفوذ آن کم است و صرفا برای جای جوش سطحی موثر است.در حالی که در اسکارهای فرورفته و عمیق، سابسیژن موثرتر است.

 

 

در صورتی که سوال شما “در زمینه سابسیژن”، موردی به غیر از مجموعه سوالات این بخش است می توانید آن را از پزشک بپرسید تا در ضمن پاسخگویی در صورت نیاز عموم به دانستن پاسخ به این مجموعه اضافه شود.